עברית  |  English  |  Türkçe  |  
חיפוש באתר

 
  חזרה לעמוד נופלים >>
 קסטרו עופר

בן משה ואוה. נולד ביום י"ח באייר תשט"ז (29.5.1956) בקיבוץ גבולות. למד בבית הספר היסודי ע"ש ח. ויצמן שבקרית מוצקין והמשיך בבית הספר התיכון 'אורט' שבקרית ביאליק. כשהיה בן 16, עבר ללמוד בבית הספר הטכני של חיל האויר. בבית הספר התיכון למד עופר במגמה של אלקטרוניקה ובשעות הפנאי עסק בבניית מכשירים ומערכות שמע ובתיקון ציוד מקולקל. הוא ביקר באורח סדיר במועדון הטכני שבמרכז הנוער בקרית מוצקין ועסק בעבודות מתכת. במסגרת בית הספר היה עופר חבר בחוג לגדנ"ע אויר ועסק בטיסנאות הוא היה חובב ספורט והתקבל כחבר באגודת 'הפועל' בענפי ספורט שונים. עופר היה חובב טבע ונסע לטיולים רבים ברחבי הארץ. הוא אהב לערוך מסעות עם חבריו בואדיות בלתי מוכרים ולגלות פינות חמד חדשות. זמן רב הקדיש גם לדיג ולשחייה בים. תחביב נוסף שעסק בו שעות רבות היה איסוף בולים, והוא לא נטש תחביב זה גם בזמן שירותו הצבאי.

עופר היה בן מסור להוריו, אהב את משפחתו ואת ידידיו ועזר לכול. הוא אהב לשוחח שעות ארוכות עם מכריו, וכאשר פגש אדם לא מוכר, התיידד עמו בנקל והכירו היטב תוך זמן קצר. הוא היה אופטימי באופיו, והצחוק והשמחה ליוו אותו בכל אשר עשה.

עופר גויס לצה"ל באפריל 1974 והתנדב לחיל האויר. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מכונאי ציוד עזר למטוסים, הוצב ליחידת טילי נ"מ. גם בצבא התיידד עד מהרה עם חיילי היחידה והיה אהוב על כולם. חבריו ליחידה סיפרו להוריו, שעופר היה להם חבר נאמן, ביקש תמיד לשמוע על בעיותיהם וניסה לעזור ככל האפשר. כשהיה תלמיד בית הספר הטכני של חיל האויר, התחייב עופר לשרת בצה"ל שנה נוספת, כחייל בשירות קבע, והועלה לדרגת סמל.

ביום ה' בתמוז תשל"ז (21.6.1977) נפל עופר בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו הורים ואח.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "עופר היה אהוד על חבריו, שקדן ומסור לתפקידו. הוא מצא את מותו תוך כדי מבצע בעל חשיבות לפיתוח ולקידום הסוללה, מבצע שהתנדב לבצעו".

 
 
סיפורי החיים הם חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון.


חנות האתר

כנס לאדינו
מונה:

לייבסיטי - בניית אתרים