עברית  |  English  |  Türkçe  |  
חיפוש באתר

 
  חזרה לעמוד נופלים >>
 יוחאי ישעיהו

בן שלמה וקלרה. נולד בשת תש"ט (1949) באיסטנבול אשר בתורכיה. באותה שנה עלתה המשפחה אתו לארץ. בהגיעו לגיל הלימודים למד בבית הספר על שם גורדון בהרצליה וסיים את לימודיו בו וגם את התיכוניים התחיל שם אך למד רק שנה אחת. לישעיהו היתה נטייה לציור. בנובמבר 1965 גויס לצה"ל לחיל הים והתנדב לשרת בצוללות. בינואר 1967 הוסמך כצוללן. הוא נבחר מבין מחזורו לצאת לאנגליה כדי ללוות את הצוללת "דקר" בשיפוצה ולהתמחות גם בתפקיד תת-מימי וגם כאתת, תפקיד שהוא הקשר בין כלי השיט השונים. מסור היה לתפקידו ושקדן בו והיה מיועד למלא את תפקיד האתת של הצוללת בצאתה ובבואה לנמל. אהוד היה על מפקדיו וחבריו כאחד. אך באחד הימים, בהיות "דקר" בדרכה הביתה בנתיב הים שבין גיברלטר לחיפה, נותק עמה הקשר - ושוב לא נתחדש; זה היה ביום כ"ד בטבת תשכ"ח (25.1.1968). הרבנות הצבאית הראשית קבעה כי תאריך פטירתו של ישעיהו, בשעת מילוי תפקידו יחד עם השאר, הוא יום כ"ט בטבת תשכ"ח (30.1.1968).

כיון שישעיהו נמנה עם חברי הצוות הנעדרים הוצבה לו מצבת זיכרון בתוך האנדרטה לזכר אנשי "דקר" אשר בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים.

ביום י"ג בסיוון תשנ"ט (28.5.1999), בתום שנים של חיפושים, נמצאה הצוללת אח"י "דקר" על קרקעית הים התיכון, בעומק 2900 מ' בנתיב הפלגתה המתוכנן ובמרחק 250 מייל מנמל חיפה.

 
 
סיפורי החיים הם חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון.


חנות האתר

כנס לאדינו
מונה:

לייבסיטי - בניית אתרים